Српската манекенка и старлета Сораја Вучелиќ имаше незгода со скапото Ламборџини. Автомобилот бил паркиран покрај базенот, па старлетата не можела да закочи и Ламборџинито завршило на дното на базенот.

Кога ќе ти се лизне штиклата од кочницата, па лимбо завршува во базен, напиша Сораја на Инстаграм по незгодата што се случила во Кан.

Во коментарите, дел од фановите ја фалат за прибраноста и ладнокрвноста , а има и такви кои ја критикуваат атрактивната старлета.

 

View this post on Instagram

 

Kad sklizne stikla sa kocnice pa lambo zavrsi u bazenu 😂 🤣🤣🤣🤣#ooopss #sorry

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on