Една од најпознатите српски актерки Лидија Вукучевиќ деновиве е во Македонија. Таа ја игра претставата „Чекајќи го министерот“. Актерката која ја знаат по улогата на Виолета во серијата „Подобар живот“ по се изгледа ужива во престојот во нашата земја па се пофали на социјалните мрежи како позира топлес.

Таа има 57 години и не се срами да го покаже своето тело.