Поп ѕвездата го прослави својот роденден на гламурозен начин. Јелена била цело време расположена а за атмосферата на роденденот се погрижија и другите гости.

На прославата на нејзиниот роденден беа присутни нејзините деца, сопругот Душко, тетката Даниела и други роднини и пријатели на пеачката.

Изненадувањето на вечерта беше нејзината роденденска торта, Јелена кога ја видела тортата буквално и застанал здивот. Тортата била на 5 ката и целата била во знак на светскиот моден бренд „Версаче“.