Српската пејачка јелена Карлеупа направи инцидент на гробиштата.

Српскиот магазин „Курир“ објави видео на кое Јелена Карлеуша го напаѓа нивниот фотрепортер, Владимир Шпоровиќ.

Карлеуша се налути бидејќи ја снимал додека го посетувала гробот на нејзината мајка, а потоа следуваше и снимката на која пејачката се заканува, го дави го плука и го навредува фотографот.