Актерката Селма Хајек на доделувањето на „Златниот глобус“ ги засени сите присутни. Таа облече елегантен „Гучи“ фустан кој совршено и прилегаше.Во креацијата во преден план дојдоа нејзините бујни гради. Ова за пофалба ако се знае дека Селма има 53 години.

Грев е ова да се крие-беа коментарите на социјалните мрежи.

Целосно се согласуваме со овие забелешки од фановите.