Алекс Скот, фудбалерка на Арсенал и на репрезентацијата на Англија, се појави на црвениот тепих во проѕирен фустан.

Шармантната Англичанка освен фудбалот и стана водителка. Таа ги шокираше сите на доделувањето на наградите за маж на годината. Не само што фустанот беше проѕирен, туку Алекс не носеше градник.