Две деца на возраст од две и пет години се тешко повредени во железничка несреќа што утрово се случи на железнички премин во Битола.

Од полицијата велат дека до несреќата дошло кога возило „пежо 206“ управувано од возач-жена во кое се наоѓале и децата  минувало преку преминот и во него удрила работна машина на „Македонски железници“.