При преглед на патничко моторно возило „ренџ ровер“ со албански регистерски таблички, управувано од Дрин Ахмети, внукот на Али Ахмети, полицијата пронајде 749 пиротехнички средства, извести МВР.

Вчера вечерта во 19.50 часот на улица „Самуилова“ во Скопје полициски службеници запреле патничко моторно возило „ренџ ровер“ со албански регистерски таблички, управувано од 25-годишниот Дрин Ахмети од село Зајас-Кичево и при преглед на возилото се пронајдени 749 пиротехнички средства“, соопшти МВР.

Лицето било приведено во полициска станица и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.