Ознака: злоупотреба
Македонија

Синдикат на полиција на Македонија: Помошник на министерот во одделот за финансии ја злоупотребил својата службена положба и сторил кривично дело

пред 3 години
Економија

ССМ стравува од можни злоупотреби и на петтиот пакет економски мерки

пред 3 години
Економија

Бектеши: Поднесени се кривични пријави за сите кои не исплатиле плати од финансиската помош

пред 3 години
Македонија

Има ли злоупотреба на европски пари-Државата на фризерница дала 270.000 евра за едукација на правници и економисти

пред 4 години
Економија

ССМ: Да ја спречиме злоупотребата на финансиска помош за работниците погодени од здравствено-економската криза

пред 4 години
најава за нов скандал

Мицкоски: Имаме информација за злоупотреба на европски фондови

пред 5 години
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА ПОРТПАРОЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ

Стоилковски: Класична злоупотреба на државни ресурси во корист на Стево Пендаровски

пред 5 години
Македонија

ИШ на Силјановска: СДСМ со „Големо око“ на Гугл Плеј собира лични податоци

пред 5 години
Антикорупциската итно да преземе мерки

ВМРО-ДПМНЕ до ДКСК поднесе нови приговори за кршење на изборниот законик

пред 5 години
Цивил -Центар за слобода

Политичката злоупотреба на деца продолжува со несмалено темпо

пред 5 години
кривична пријава против три лица

Возачи во „М-НАВ“: Наместо за службени точеле гориво во приватните возила

пред 5 години
Македонија

Бејли: Тешка лага и злоупотреба е дека судии носеле одлуки под диктат на амбасадата на САД

пред 5 години