Ознака: Зинедин Зидан
Спорт

Зидан: Челзи ја зааслужи победата

пред 5 часа
Спорт

Зидан незадоволен од примениот гол од Ливерпул (ВИДЕО)

пред 4 недели
Спорт

Зидан се уште не е подготвен да биде селектор на Франција

пред 2 мес.
Спорт

Зидан и Матераци проговорија за најславното удирање со глава

пред 1 година
Спорт

Му даде поддршка: Мурињо не сака да му работи зад грб на Зидан

пред 2 години
Сè може да се случи

Зинедин Зидан не ја исклучува можноста за трансфер за Нејмар

пред 2 години
Спорт

Зидан: Бејл не сакаше да игра за Реал Мадрид

пред 2 години
според клаузула во договорот

Лука Модриќ останува уште две сезони во Реал Мадрид

пред 2 години
реал загуби два натпревари по ред

Зидан: Единствено што е добро е дека сезоната заврши

пред 2 години
Спорт

Kомплетен ремонт: Зидан прави чистка, ќе прави нов тим

пред 2 години
Имињата кои се поврзуваат со трансфер на „Бернабеу" се Еден Азар и Нејмар

Трансфер на повидок: Зидан навести доаѓање на нов „галактик“

пред 2 години
одби да открие повеќе

Зидан: Секој играч е важен, но ќе има промени

пред 2 години
вели дека хрватот ја засужува златната топка

Зидан го брани Модриќ

пред 2 години
по враќањето во реал мадрид

Голманот Касиљас го спореди Зидан со Дел Боске

пред 2 години
сите победи желба на зизу

Зидан сака „десет од десет“ до крајот на сезоната со Реал

пред 2 години
Кејн, Икарди, пјанич, савиќ

Претседателот на Кралевите е подготвен да му ги исполни сите желби на Зидан

пред 2 години
Видео монтажа за новиот тренер на „кралскиот клуб“

Пресмешна пародија на првиот ден на Зинедин Зидан по враќањето во Реал Мадрид (ВИДЕО)

пред 2 години
се прават нови галактикоси

Желбите на Зидан: Азар, Нејмар и Мбапе

пред 2 години
тренерска смена

Ништо од Мурињо, Зидан се враќа во Реал

пред 2 години
ги кажа желбите

Зидан би ги водел само Јунтајтед и Јуве

пред 2 години