Ознака: земја
Македонија

Според Институтот за економија и мир: Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан

пред 2 мес.
Магазин

„Медена земја“ македонски кандидат за Оскар

пред 2 години
добредојдовте дома олег, ен и давид

Космонаути се вратија на Земјата по седум месеци во вселената (ВИДЕО)

пред 2 години
колку граѓаните на една земја се задоволни

Финска повторно е најсреќна земја во светот, Македонија последна од Ју државите

пред 2 години
Магазин

Би-би-си: Од импресивниот настап на Тамара светот дозна за новото име

пред 3 години
Магазин

„SpaceX“ успешно ја лансираше „Falcon Heavy“ чии три ракети се вратија на земја

пред 3 години
откриен е пред две недели

Колосален астероид ќе помине покрај Земјата во петок, НАСА вели не постои опасност

пред 3 години
фотографија која засекогаш го промени човештвото

Пред 50 години еден астронаут ја впери камерата кон Земјата, еве што снимил

пред 3 години