Ознака: железничка несреќа
Свет

Страшна несреќа: Aвион се урна врз пруга и на него налета воз

пред 4 мес.
Свет

Железничка несреќа кај Барселона, има мртви и повредени

пред 3 години
по железничката несреќа кај ниш

Лекарите се борат за живот на десет патници од автобус (ВИДЕО)

пред 3 години
Трагедија кај Ниш

Воз преполови автобус, загинаа тројца меѓу кои и дете (ФОТО)

пред 3 години
Железничка несреќа во Маџари

Возилото на полицаецот смачкано од ударот на возот (ФОТО)

пред 3 години
На преминот Маџари кај Скопје

Воз удри во возило, загина полицаец

пред 3 години
Се бараат одговорните

Тројца уапсени по железничката несреќа во Турција

пред 3 години
Во близина на Анкара

Железничката несреќа во Турција – најмалку девет загинати (ВИДЕО)

пред 3 години
Железничка несреќа во Индија

Гледале огномет, ги згазил воз – 58 загинати (ВИДЕО)

пред 4 години
Железничка несреќа во Јужна Африка

Судар на возови – 32 повредени (ВИДЕО)

пред 4 години
Трагедија во Холандија

Воз прегази четири деца

пред 4 години