Страшна сцена се случила во Лос Анџелес, најголемиот град во американската сојузна држава, Калифорнија, откако авион се урна врз железничка пруга, а потоа во него удрил воз.

Полицијата во Лос Анџелес го извлекла пилотот од урнатиот авион „Цесна“ неколку секунди пред во него да удри воз, пренесува Ројтерс.

Спасувачката акција е регистрирана и со полициска камера