Ознака: заразени
пропагандата пуштена на најсилно

Филипче дава пресек на заразени и починати два пати во денот за да изгледаат помалку

пред 4 недели
Македонија

Проф. Дејан Трајковски: Поради стекнатиот имунитет кај можеби една третина од населението, не очекувам некое наредно големо избувнување

пред 3 мес.
Регион

Oд утре во Србија ресторани, кафулиња, барови, клубови, обложувалници и трговски центри затвораат во 18 часот

пред 3 мес.
Свет

Франција го надмина прагот од два милиона луѓе заразени со Ковид-19

пред 4 мес.
Македонија

Заразени осум медицински лица во Кичево

пред 4 мес.
Македонија

870 нови случаи нa Koвид-19, починати 14 лица во последните 24 часа

пред 4 мес.
Македонија

Во една недела од коронавирус починаа 84 лица, се заразиле уште 3.410 граѓани

пред 4 мес.
Македонија

Четири медицински лица од Клиниката за стоматологија позитивни на Ковид-19

пред 5 мес.
Магазин

Чепреганов: 16-годишно дете поради својата непослушност ги зарази родителите, бабата и дедото и тие починаа

пред 5 мес.
Свет

СЗО: Секој десетти жител на планетата е инфициран од Ковид-19

пред 5 мес.
Македонија

„Таман за избори“: Бројката на заразени наместо да се намалува се зголемува

пред 10 мес.
храната ја содржела бактеријата листерија

Петмина починати во Велика Британија откако јаделе болнички сендвичи

пред 2 години
ШОКАНТНО ОТКРИТИЕ ВО ПАКИСТАН

Лекар намерно инфицирал со ХИВ 90 лица, меѓу нив и 65 деца

пред 2 години
на инфективно во моментов се лекуваат 29 пациенти

Филипче: Резултатите ќе покажат дали ќе се прогласи епидемиија на морбили во цела држава

пред 2 години
ИЈЗ: Регистрирани 3.209 заболени од грип и еден смртен случај

Трета жртва на грипот, 86-годишниот старец немал други заболувања

пред 2 години
Епидемијата не стивнува

Седум нови случаи со морбили, тројца од нив задржани на Инфективна клиника

пред 2 години