Ознака: закон за Јавно обвнителство
Македонија

Направен е првиот чекор: Уставниот суд ќе расправа за поништување на Законот за јавно обвинителство

пред 6 мес.
Македонија

Сега е јасно зошто Заев брзаше да се донесе Законот за ЈО

пред 2 години
експертите едногласни

Со новиот закон за ЈО Заев се спасува од идни бомби против него

пред 2 години
Македонија

Дескоска: Постои можност за договор за Законот за ЈО

пред 2 години
Македонија

ОЈО отвори истрага за осум лица осомничени за злоупотреба на својата положба и овластување

пред 2 години
Македонија

Ништо од оптимизмот на Пендаровски: Работните групи не постигнаа договор за законот за ЈО

пред 2 години
Македонија

ВМРО за законот за ЈО: Сакаат да донесат Закон чија единствена цел е да се амнестира криминалот на фамилијата Заеви и нивните послушници

пред 2 години
предлогот е со европско знаменце

Седницата закажана на 27 август: Законот за јавно обвинителство ќе одмора летово

пред 2 години
Македонија

Владата го усвои предлог законот за ЈО, веднаш ќе биде доставен до Собранието

пред 2 години
ќе добие ли поддршка од опозицијата?

На Џафери не му е сеедно дали Законот за јавно обвинителство ќе се донесе со или без гласовите на ВМРО-ДПМНЕ

пред 2 години
Македонија

Ќе се најдат ли 80 пратеници: Законот за јавно обвинителство влегува во Собрание

пред 2 години
Македонија

Министерство за правда: Очекуваме поддршка за законот за Јавно обвинителство од сите партии

пред 2 години
главните разлики остануваат

ВМРО-ДПМНЕ испратиле материјали за законот за јавно обвинителство

пред 3 години
во министерството за правда

Денеска нов обид за договор за Законот за јавно обвинителство

пред 3 години
на што запнаа преговорите

Клучните разлики се околу статусот на СЈО и употребата на аудио материјалите

пред 3 години
разговорите ќе продолжат

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не се договорија за законот за јавно обвинителство

пред 3 години
ИЗЈАВА НА ПРЕТСТАВНИКОТ НА ЕУ, ЖБОГАР

„Ги поттикнуваме сите парламентарни партии позитивно да го земат во предвид усвојувањето на законот за Јавно обвинителство“

пред 3 години