Ознака: закон за игри на среќа
Спорт

Вработените во обложувалниците ги спасија работните места: Законот за игри на среќа на Груби и Черепот не помина

пред 2 мес.
Спорт

Власта на ДУИ и СДСМ не се откажува од тоа да ги остави без работа вработените во обложувалниците

пред 3 мес.
Спорт

Изгласан законот со кој 10.000 луѓе ќе останат на улица

пред 3 мес.
Спорт

Власта е решена да го донесе Законот за игри на среќа да го донесе пред распуштање на Собранието

пред 4 мес.
Економија

Бара да не се брза со законот: Дали австрискиот претседател ќе ги спаси вработените во обложувалниците и казината?

пред 1 година
Економија

Предлог законот тргнат од дневен ред: Вработените во обложувалниците се спасија да останат без работа

пред 4 години
Доколку бидат донесени измените на законот за игра на среќа

Обложувалниците и казината се селат 500 метри воздушна линија од училиштата

пред 5 години