Ознака: враќање
Македонија

Пендаровски контра началникот на Генералштабот на АРМ: Не се разгледува можност за враќање на задолжителниот воен рок

пред 1 година
Македонија

Пендаровски: Не треба да дозволиме дискриминирачкиот говор да прерасне во говор на омраза

пред 1 година
Македонија

Го притегнаа: Ќе попушти ли Петков пред американскиот притисок?

пред 2 години
Македонија

Македонија и Бугарија ќе ја враќаат меѓусебната доверба: Како одеднаш никој не ги споменува идентитетот и историјата?!

пред 3 години
Десетина земји се на списокот, меѓу нив и Макеоднија

Италија го скрати рокот од две години на четири месеци за враќање мигранти

пред 4 години
Ќе го води својот тим на гостувањето во Верона

Посилен од леукемијата: По месец и пол во болница, Синиша Михајловиќ се враќа на клупата на Болоња

пред 4 години
Регион

Албанскиот претседател загрижен од можноста за враќање на визниот режим

пред 4 години
Спорт

Можно е враќање на Меси во аргентинската репрезентација

пред 5 години
По речиси 40 години

На Милан Кундера ќе му биде вратено чешкото државјанство

пред 5 години