Ознака: вработени
Економија

Државната помош не стигнала до 753 вработени лица-181 работодавач не им дале плати на вработените

пред 4 мес.
Македонија

Општините во Македонија тонат во долгови, власта трупа вработени, граѓаните плаќаат

пред 8 мес.
Економија

1.300 рамковни вработени пак ќе можат да бираат работа, отказ ќе има ако вторпат одбијат

пред 9 мес.
Македонија

Вкупно 110 вработени во МВР заболени од корона вирусот

пред 11 мес.
Економија

Вработените од „Еурокомпозит“ на протест: Ситуацијата е алармантна,ќе ја тужиме државата

пред 2 години
Македонија

Дескоска: Предложивме вработените од СЈО да бидат префрлени во републичкото ЈО

пред 2 години
потворно излегоа на протест пред влада

Вработените од ОХИС: Ако може да се исплатат долговите на општините, може да се најдат пари и за нас

пред 2 години
потворно излегоа на протест пред влада

Вработените од ОХИС: Ако може да се исплатат долговите на општините, може да се најдат пари и за нас

пред 2 години
советнички во канцеларијата на синодот

Папата Франциск за прв пат вработи жени

пред 2 години
Дали северниот сосед триумфира во натпреварот за привлекување инвестиции?

Наместо во Македонија, компанија реши да инвестира во Србија, признаваат од ТИРЗ

пред 3 години
Македонија

Обвинение за четворица вработени во Кататастар, незаконски давале консултантски услуги во Србија

пред 3 години
Од архива во магацин

Посетителите на Груевски прераспределени на други работни места (ВИДЕО)

пред 3 години
Македонија

Вработен во Агенцијата за медиуми со нож нападнал колешка на работно место

пред 3 години
Вработените во Царина кои го посетиле Груевски се вратиле на работа

Едниот лечел синуси, другиот одмарал во Будимпешта

пред 3 години
Синдикат на компанијата обвинува

Ситуацијата во Еурокомпозит е крајно неизвесна

пред 3 години
Одлука на хрватска компанија

Бонус од 1.300 евра ако предложиш добар и вреден работник

пред 3 години
Вработените бараат гаранција за исплата на отпремнините, пари за плата и работа

Вработените во „Еурокомпозит“ за утре најавуваат протест пред Влада

пред 3 години
Економија

Намален бројот на невработени во Македонија

пред 3 години