Ознака: вонредна состојба
Свет

Унгарија ја продолжи вонредната состојба до 8 февруари

пред 2 недели
Свет

Шпанија воведе вонредна состојба и воведе полициски час од 23 до 6 часот наутро

пред 1 месец
Регион

Словенија прогласи епидемија и вонредна состојба: Ќе биде во сила 30 дена

пред 1 месец
Свет

Шпанската Влада разгледува воведување на вонредна состојба во Мадрид

пред 2 мес.
Македонија

Маричиќ најави закон за вонредна и воена состојба

пред 2 мес.
Македонија

Пак сме во вонредна состојба: Пендаровски убедува дека била потребна за организирање на изборите

пред 6 мес.
Македонија

Ни три дена ни еден ден: Владата не побара нова вонредна состојба од Пендаровски

пред 6 мес.
Македонија

Родителите на деца до десет години ќе останат дома и по завршувањето на вонредната состојба

пред 6 мес.
Македонија

Дали Пендаровски ќе се сложи со Владата дека не е потребна нова вонредна состојба?

пред 6 мес.
Македонија

Зошто Пендаровски по третпат се одлучи да ја послуша владата за вонредна состојба?

пред 7 мес.
Македонија

Венецијанска комисија е јасна: По вонредна можни се избори после 60 дена, потребна е релаксирана атмосфера за гласање

пред 7 мес.
Македонија

Додека луѓе умираат власта глуми нормална состојба само за да има избори

пред 7 мес.
Свет

СЗО побара вонредната состојба да остане

пред 7 мес.
Македонија

Што предвидуваат новите мерки: Маска речиси секаде, исклучок ќе биде ако спортувате

пред 7 мес.
Македонија

Венецијанската комисија ќе ги прегледува Уредбите на Владата донесени во вонредна состојба

пред 7 мес.
Македонија

Владата сака нова вонредена состојба, побараа од претседателот да ја продолжи на уште 30 дена

пред 8 мес.
Македонија

Mакедонија во следните 30 дена ќе биде во вонредна состојба

пред 9 мес.
Македонија

Претседателот Пендаровски прогласи вонредна состојба

пред 9 мес.
Македонија

Kаракамишева за разликата меѓу вонредна и кризна состојба

пред 9 мес.
Македонија

Спасовски: Вонредната состојба не значи автоматски воведување рестрикции на слободите и движењето на граѓаните

пред 9 мес.