Ознака: Виктор Орбан
Регион

Орбан и пиша на Меркел: Ткивото на ЕУ е растурено поради мигрантската криза, нацијата е појдовна точка, а без патриотизам не може да има здрав емотивен живот

пред 3 часа
Регион

Орбан со порака до антиваксерите: На крајот самите ќе разберат дека изборот е вакцина или смрт

пред 2 недели
Регион

Орбан: Време е Брисел да разбере дека комунистите не можеа да не контролираат

пред 1 месец
Македонија

Поддршка од унгарскиот премиер Виктор Орбан за ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски и Македонија

пред 3 мес.
Регион

Oрбан: Папата ме охрабри да ги бранам традиционалните семејства

пред 3 мес.
Регион

Орбан: Кај нас мажите клекнуваат само пред Бога, државата и нивната идна сопруга

пред 5 мес.
Регион

Рама нагости кај Oрбан: Вие ни дадовте кралица ние фудбалер

пред 6 мес.
Регион

Орбан: Од денес почнува постепено олабавување на анти Ковид-19 мерките во Унгарија

пред 8 мес.
Македонија

Мириса на промени: Mицкоски со лидерите на ЕУ, Заев дома со афери и скандали

пред 11 мес.
Свет

Орбан ги повика Унгарците да ги почитуваат новите рестрикции

пред 1 година
Регион

Орбан од утре најави ригорозни мерки да се запре брзото зголемување на случаите на коронавирус

пред 1 година
Свет

Орбан: Потпретседателката на ЕК ја понижи Унгарија, треба да поднесе оставка!

пред 1 година
Свет

Орбан: Ja победивме короната

пред 2 години
Македонија

Мицкоски на средба со Орбан: Пренесена загриженоста поради сериозниот атак кој го прави власта врз слободата на медиуми

пред 2 години
Унгарија е членка на ЕУ и тоа ќе остане, рече Орбан

Орбан реизбран за претседател на Фидес

пред 2 години
Економија

Орбан се закани: Банките да ги вратат парите на народот, или се ќе им земеме

пред 2 години
Македонија

Мицкоски по средбата со Орбан: И покрај отсуството на реформи земјава треба да добие датум за преговори

пред 2 години
лидерот на вмро-дпмне во работна посета на унгарија

Мицкоски се сретна со Орбан

пред 2 години
Регион

Oрбан: EУ направи сериозни грешки во економијата и миграцијата

пред 2 години
„стоп сорос“ пред европскиот суд на правдата

Европската комисија ја тужи Унгарија заради законот за азиланти

пред 2 години