Ознака: вето од Бугарија
Македонија

Заев бара од Мицотакис да помогне Бугарија да го тргне ветото, исто онакво како што постави Грција во Букурешт

пред 3 години
Македонија

ЕУ и Бугарија утре ќе го потврдат ветото

пред 3 години
Македонија

Заев не се кае за скандалозното интервју за БГНЕС и нема да даде оставка за бугарското вето

пред 3 години
Македонија

И покрај понизното интервју на Заев, Бугарија најави вето за Макеоднија

пред 3 години
Македонија

Душа го боли ама оставка не дава: Политика на скршени срца наместо на одговорност

пред 4 години
Македонија

„Тази вето не е вето“: За Заев ветото од Бугарија било недонесување одлука

пред 4 години
Македонија

Стигна ветото: Бугарија го одржа зборот, не дозволи почеток на преговорите за Македонија

пред 4 години
Македонија

„Тази дупка не е дупка“: За Заев ветото од Бугарија не било вето

пред 4 години
Македонија

Вето од Бугарија ќе има, дали власта е подготвена да се откаже од македонскиот јазик и од Гоце Делчев?

пред 4 години