Ознака: вето од Бугарија
Регион

Бугарија немала нови барања за Македонија, ама засега

пред 5 мес.
Македонија

Џабе СДСМ се радуваше: EK вели да не се шпекулира со датуми за прием

пред 8 мес.
Македонија

Не помина лагата на СДСМ дека самите ќе си ставиме вето

пред 8 мес.
Македонија

„Всичко“ е по процедура: Европските дипломати и Бугарија со нова финта како да ја убедат опозицијата да гласа за уставни измени

пред 9 мес.
Македонија

Дури ни Ковачевски не е убеден дека Бугарија нема пак да ни стави вето

пред 10 мес.
Македонија

Ковачевски му срже на Радев: Вето нема да има, бидејќи преговорите веќе ги почнавме

пред 1 година
став на вмро-дпмне

Попустливоста кон Бугарија донесоа нова блокада

пред 1 година
Македонија

Власта создава атмосфера и бара виновници за ново бугарско вето

пред 1 година
Регион

За што дадовме предвреме јазик и историја: ЕУ ќе го укикува правото на вето поради Бугарија

пред 2 години
Регион

Фон Дер Лајен бара некои членки на ЕУ да немаат право на вето

пред 2 години
Македонија

Новото вето од Бугарија повеќе од сигурно

пред 2 години
Регион

Претседателот на бугарското собрание потврди дека ќе има ново вето за Македонија

пред 2 години
Регион

Бугарија пак стави вето во ЕУ, овојпат за руската нафта

пред 2 години
Македонија

Дали се спрема бугарските уцени да станат европски услови

пред 2 години
Регион

Што е разликата?: Бугарија не го повлекува ветото туку го поместува

пред 2 години
Македонија

Бугарија ќе бара шест месеци да ги исполнуваме нивните барања, дури тогаш може ќе го тргнат ветото

пред 2 години
Регион

Нова влада во Софија и ново вето

пред 2 години
Македонија

Денеска најава за бугарското вето, официјално ќе стане в четврток

пред 2 години
Регион

Новиот бугарски премиер Петков првпат ќе ни стави вето

пред 2 години
Регион

Бугарскиот премиер: Со т.н пет плус една точка ќе размислиме дали ќе го тргнеме ветото

пред 2 години