Ознака: Вес Мичел
Став на поранешниот помошник американски државен секретар на сад

Вес Мичел: Договорот од Преспа е позитивен пример, а позитивните примери треба да бидат наградени

пред 1 година
не смета дека оддава државна тајна

Заев верувал дека Порошенко навистина му го барал бројот на Вес Мичел (ВИДЕО)

пред 1 година
Димитров се сретна со Мичел

Шефот на дипломатијата очекува Сенатот да го ратификува протоколот за НАТО

пред 2 години
Дачиќ за Вес Мичел

Кој се фатил за Балканот пропаѓа

пред 2 години
Беше задолжен за европа

Си поднесе оставка Вес Мичел кој даваше поддршка на Договорот од Преспа

пред 2 години
Главниот човек на Трамп за Балканот тврди

Србија на линија на огнот меѓу Истокот и Западот

пред 2 години
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ му одговори на државникот на САД

Мицкоски до Мичел: Секогаш е најтемно пред зората

пред 2 години
Македонија

Мицкоски му порачал на Мичел дека за ВМРО-ДПМНЕ е неприфатлив договорот со Грција

пред 2 години
Нагласена поддршката од САД

Димитров и Мичел очекуваат успешен референдум

пред 2 години
ЕУ и САД го засилуваат притисокот

Могерини и Мичел денеска во Скопје

пред 2 години
Кој сè ќе дојде за поддршка на референдумот

Од Пентагон и Стејт Департмент до Комесар на ЕУ

пред 2 години
САД го засилуваат притисокот пред референдумот

Помошникот Државен секретар Мичел в четврток во Скопје

пред 2 години