Ознака: Венко Филипче
Македонија

Филипче: Вакцинацијата е клучен фактор и најсилно оружје во борбата со коронавирусот

пред 2 години
Македонија

Филипче: На он-лајн настава ќе се премине ако 10 отсто од учениците се заразени

пред 2 години
Македонија

Филипче: Лекарската комора го следи објавите на медицинските лица, кои ја компромитираат имунизацијата

пред 2 години
Македонија

Филипче призна дека болниците ни се преоптоварени

пред 2 години
Македонија

Филипче не дава Гостивар и Тетово да бидат во карантин

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче и Заев не прават ништо, и за четвртиот бран сме затечени

пред 2 години
Македонија

Филипче: И во Македонија трета доза вакцина за имунокомпромитираните лица

пред 2 години
Македонија

Додека Филипче со недели одмараше на плажите во Грција, во Македонија се случува експолозија од корона

пред 2 години
вмро-дпмне обвинува

Наместо да ги поттикнат граѓаните да се вакцинираат, тие воведуваат дискриминаторски и фашизоидни мерки

пред 2 години
Македонија

Филипче: Нов бран е се поизвесен

пред 2 години
Македонија

Невакцинираните засега ќе се спасат од рестрикции и ограничувања

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со прашања до Заев и Филипче: До каде е набавката на нови вакцини и каде заглавија купените „Фајзер“ и „Спутник“?

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ го предупредува Филипче-Веднаш мерки за спречување на делта сојот, не смееме да дозволиме повторување на ковид-брановите

пред 2 години
Македонија

Дали Филипче и Комисијата за заразни болести пак ќе не затворат?

пред 2 години
Македонија

Филипче најави дека е можно пак да не затвори дома

пред 2 години
вмро-дпмне обвинува

Врските за вакцинирање главна карта за вакцините на Филипче

пред 2 години
Македонија

Сите од Скопје над 40 години добија термин за вакцина, уверува Филипче

пред 2 години
вмро-дпмне обвинува

Филипче сака со заем да потроши половина милијарда евра за Клинички центар

пред 2 години
Македонија

Филипче: Вакцинацијата ја спроведуваме брзо и ефикасно онака како што ветивме

пред 2 години
Македонија

Мицкоски за Филипче: Oд одличен хирург до кловн на Заев

пред 2 години