Ознака: Васил Гарванлиев
Магазин

Тасевски за Гарванлиев: Само Бугарите плачат однапред

пред 3 недели
Магазин

Васил бил претпоследен во полуфиналето

пред 3 недели
Магазин

Џабе признанието дека е геј: Претставникот на „Северна“ со бугарски пасош не влезе во финале

пред 4 недели
Магазин

Вечерва почнува „циркусот“ Евровизија: Васил пее шести по ред

пред 4 недели
Магазин

За еден денар вложен на Васил дека ќе победи на Евросонг ќе добиете 500 (ФОТО)

пред 4 недели
Магазин

Не му помогна бугарскиот пасош и признанието дека е геј: Гарваллиев со никави шанси за победа (ФОТО)

пред 1 месец
Магазин

Претставникот на Евровизија со бугарски пасош конечно призна дека е геј

пред 1 месец
Магазин

Гарванлиев смета дека имало организиран криминален напад против него поради бугарскиот пасош

пред 2 мес.
Регион

Захариева пак го брани Гарванлиев: доби повеќе од 400 закани по животот затоа што рече дека имал и бугарско државјанство

пред 2 мес.
Македонија

Повикан македонскиот амбасадор во Софија: Бугарот Гарванлиев стана меѓудржавен проблем

пред 3 мес.
Магазин

По бугарски пасош и алка, Гарванлиев „лета и орел“ (ФОТО)

пред 3 мес.
Магазин

Покрај пасошот, Гарванлиев горд на бројаницата со бугарското знаме (ФОТО)

пред 3 мес.
Магазин

Омилениот пејач на Заев е горд што е Бугар (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Регион

Бугарите се налутија-Бугарското знаме на македонската песна за Евровизија!?

пред 3 мес.
Магазин

Наликува на песните на „Квин“: Слушнете го македонскиот претставник на Евровизија (ВИДЕО)

пред 3 мес.