Ознака: вакцина
Свет

Германските медиуми тврдат: Ангела Меркел денеска ќе ја прими вакцината на „АстраЗенека“

пред 3 дена
Свет

Урсула фон дер Лајен се вакцинираше против коронавирусот

пред 3 дена
Македонија

Почнува вакцинација на лица од 73 и 74 години

пред 6 дена
Свет

Поради партиски активности Меркел го одложи вчерашното вакцинирање со АстраЗенека

пред 1 нед.
Свет

Судот за човекови права во Стразбур пресуди дека не е спорна задолжителната вакцинација на децата во Чешка

пред 1 нед.
Свет

Австралија истражува случај на тромбоза по вакцинирање со Астра Зенека

пред 2 недели
Свет

СЗО: Неприфатливо бавно темпо на вакцинација во Европа

пред 3 недели
Македонија

Лефков: Филипче да каже кој и дали се вакцинирал преку ред? И дали се прават списоци за вакцинација на луѓе од власта ?

пред 3 недели
Македонија

Заев не знае дека вакцината АстраЗенека се прима во две дози

пред 3 недели
Свет

Во Хонг Конг запрена употребата на вакцината на „Фајзер“, дошло до грешка во пакувањето

пред 4 недели
Регион

Пленковиќ, Берош и Јандроковиќ јавно се вакцинираа со „АстраЗенека“

пред 4 недели
Свет

Италијанскиот суд пресече: Суспензијата на лекарите кои одбиваат да примат вакцина против Ковид-19 е законска

пред 4 недели
Свет

Орбан: Унгарската економија не може да се отвори сè додека не се вакцинираат сите граѓани постари од 65 години кои поднеле барање за вакцина

пред 4 недели
Свет

Лидерите на Саксонија, Саксонија-Анхалт и Тирингија се залагаат за регистрација на Спутник V

пред 1 месец
Свет

Израел: Електронска алка за сите во карантин, невакцинираните не смеат да ја напуштат земјата

пред 1 месец
Свет

Руската вакцина „Спутник V“ против коронавирус ќе се произведува во Франција, Германија и Шпанија

пред 1 месец
Свет

Експертите на став: Ревакцинацијата е неопходна, една вакцина не е доволна

пред 1 месец
Свет

Европската агенција за лекови ја одобри вакцината против Ковид-19 на „Џонсон и Џонсон“

пред 1 месец
Македонија

Во живо: Филипче ја пречека втората пратка вакцини од Србија

пред 2 мес.
Регион

Милановиќ: Кога има проблеми, го нема Брисел! Вакцината би ја набавил и од чеченската мафија

пред 2 мес.