Ознака: уставен суд
што ќе кажат уставните судии за најавата за разрешување на мизрахи

Спасовски во улога на Уставен суд

пред 10 мес.
Македонија

Јосифовски: Неспорно е дека Собранието дава амнестија

пред 10 мес.
Македонија

Уставните судии не поведоа постапка за амнестија на настаните од „27 април“

пред 10 мес.
Осум иницијативи чекаат, една прифатенa

Ќе покаже ли Уставниот суд храброст да расправа за Законот за јазици?

пред 12 мес.
Македонија

Дали ќе се осмели да го стави на дневен ред: Уставен суд ја прифати иницијативата на Левица за Законот за јазици

пред 12 мес.
Македонија

Заев го учи Уставен како да постапува: Сега бара судот да носи одлука според Законодавно-правната комисија

пред 12 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Oдлукатa на Уставниот суд е јасен показател дeкa целосно се потчинија на волјата на Заев и СДСМ

пред 1 година
в среда расправа на иницијативата

Дали Уставниот суд ќе ја врати аболицијата на Иванов?

пред 1 година
Македонија

Уставните судии утре на колегиум ќе дискутираат за иницијативата по членот 353, став 5 од КЗ

пред 1 година
Регион

САД ја учи Албанија како да функционира Уставниот суд

пред 1 година
Регион

Харадинај побара Уставниот суд да му ја протолкува оставката која ја поднесе

пред 1 година
судот заклучи

Косовскиот Уставен суд: Приштинскиот тим за преговори со Белград е неуставен

пред 1 година
уставниот суд не поведе постапка

Вработените во Народна банка и натаму ќе бидат административни службеници

пред 2 години
министерот за транспорт и врски дециден

Сугарески: Каква и да е, одлуката на Уставен суд за градбите во Центар мора да се спроведе

пред 2 години
По одлуката на Уставниот суд

Богдановиќ: За нас мораториумот сè уште е на сила

пред 2 години
Македонија

ВО ЖИВО: Прес-конференција на градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, откако Уставниот суд дозволи да се гради во Центар

пред 2 години
Уставен суд донесе одлука

Во општина Центар ќе може да се гради

пред 2 години
ќе се поведе ли постапка?

Уставниот суд пак ќе расправа за отворањето на уставните измени

пред 2 години
ВРЕМЕ Е ЗА РЕМОНТ НА НАЈВИСОКИОТ СУД

Уставниот суд „хронично ненадлежен“

пред 2 години
Судот не знае кога ќе ги стави на дневен ред

Уставниот суд преплавен од иницијативи за Законот за јазици и за Договорот од Преспа

пред 2 години