Ознака: ујп
Непријатно искуство на еден скопјанец

Чувајте ги уплатниците од платените казни, УЈП може повторно да ви побара пари

пред 6 мес.
УЈП го продолжи рокот

Викендов е последна можност за проверка на годишните даночни пријави

пред 6 мес.
Економија

Годишните даночни пријави ќе може да се потврдат или корегираат и за време на викендот

пред 6 мес.
Економија

УЈП со повик: Проверете дали податоците во даночната пријава се точни

пред 7 мес.
рокот истекува на 31 мај

Уште седум дена за проверка на годишните даночни пријави од УЈП

пред 7 мес.
До 30 април ќе биде доставена претпополнета Годишна даночна пријава за 2018 година

Деновиве чекајте даночна пријава од Управата за јавни приходи

пред 8 мес.
Економија

УЈП почнува со доставување на претпополнетите годишни даночни пријави

пред 8 мес.
ујп во 2018 година спроведе 7.148 контроли за фискализација

Лукаревска: Намалување на сивата економија ќе почне од дисциплинирање на даночните обврзници

пред 9 мес.
Економија

УЈП почна да ни ги следи сметките

пред 10 мес.
Од УЈП потсетуваат

До 15. месецов да се поднесе пријава за регистрација за ДДВ

пред 11 месец
Економија

УЈП разви модул за автоматски поврат на даноци

пред 11 месец
Од 1 јануари, УЈП ќе изготвува пополнета Годишна даночна пријава за сите граѓани

Уште мал процент нерегистрирани во УЈП, рокот истекува на 31 декември

пред 11 месец
Oтворени се и дополнителни шалтери во општините

До крајот на месецов пријавување за е-Персонален данок

пред 12 мес.
Нов закон за прекршоци

До 75% помали казни од УЈП, столб ќе биде превенцијата (ВИДЕО)

пред 12 мес.
од осум до 14 часот

Шалтерите на УЈП ќе работат и денеска

пред 12 мес.
До крајот на годината

Уште 400 илјади граѓани треба да се регистрираат во УЈП

пред 1 година
Додека бизнисмените бараат одложување

Лукаревска вели дека се спремни за примена на прогресивниот данок

пред 1 година
Одложено за седум години

Пензионерите без дополнителни приходи нема да треба да се пријавуваат електронски

пред 1 година