Ознака: ујп
Економија

Граѓаните уште утре имаат рок да ги потврдат или коригираат даночните пријави

пред 2 дена
Економија

Одобрени барањата на 5.141 работодавач за финансиска поддршка на плати

пред 3 недели
Економија

Погодените од кризата ќе бидат ослободени од плаќање аконтации за март, април и мај

пред 2 мес.
Економија

УЈП: Се заокружува второто тримесечје од МојДДВ, исплата во февруари

пред 5 мес.
Економија

УЈП: Исплатата на поврат на ДДВ се уште во тек

пред 6 мес.
првата исплата во декември

Граѓаните собрале 3 милиони евра од скенирање фискални

пред 8 мес.
Македонија

Инспектори на УЈП му врачиле налог за финансиска контролна на Боки 13 во затворот во Шутка

пред 9 мес.
Македонија

УЈП почна да ги „чешла“ фирмите поврзани со „Рекет“

пред 9 мес.
Економија

УЈП ќе почне контроли кај физичките и правните лица поврзани со „Рекет“

пред 10 мес.
Регион

Инспектори од грчката УЈП се претставиле како шпански туристи за да откријат затајувач на данок на Миконос

пред 10 мес.
Економија

Преку Мој ДДВ скенирани девет милиони фискални сметки

пред 10 мес.
Економија

УЈП ќе постави информативни пултови за мерката за поврат на ДДВ

пред 11 месец
Најмногу пријави за недоследности има на територијата на Скопје

Неправилности за МојДДВ се пријавуваат на 198

пред 11 месец
Економија

Апликацијата „МојДДВ“ ја презеле 120.000 граѓани, достапна и на Apple store

пред 11 месец
апликацијата досега ја симнале 58 илјади корисници

За пет дена повратот на ДДВ е околу 120 илјади евра

пред 11 месец
по реакциите во јавноста

УЈП: Безбедни се сите податоци во апликацијата МојДДВ

пред 11 месец
Македонија

Менаџментот на 1ТВ тврди: Сметката на телевизијата е активна

пред 11 месец
Година ипол по отворањето

УЈП ја блокирала сметката на 1 ТВ

пред 11 месец
Економија

Мицкоски: Тевдовски треба да прави разлика помеѓу приходи од УЈП и приходи на целиот буџет

пред 12 мес.
како ќе се враќа повратот

Од 1 јули ќе им се враќаат 15 отсто од ДДВ на граѓаните (ВИДЕО)

пред 12 мес.