Ознака: уапсени
Свет

Уапсени најблиските соработници на Навални, сакале да протестираат

пред 3 години
Свет

Четири лица уапсени во врска со убиството на професорот крај Париз

пред 4 години
приведени две лица

Во „крајслер“ на автопатот Скопје-Велес пронајдени 12 мигранти

пред 5 години
од јуни 29 отсто од уапсените се студенти

Протести во Хонк Конг: Молотови коктели, солзавец и чадори (ВИДЕО)

пред 5 години
Македонија

Шест лица во Тетовско приведени поради дрога

пред 5 години
протестите траат од почетокот на јуни

На протестите во Хонг Конг уапсени вкупно 420 демонстранти

пред 5 години
епилог од полициската акција на островот

Сите осомничени за нападите на Шри Ланка се уапсени или загинати, тврди полицијата

пред 5 години
во нападите загинаа 290, а 500 се повредени

Седум бомбаши самоубици го извеле нападот во Шри Ланка

пред 5 години
Затворски казни за демонстрантите во Франција

Над 2.000 пресуди за „жолтите елеци“ од почетокот на протестите

пред 5 години
Регион

Во Турција уапсени 48 пилоти поради наводна поврзаност со Ѓулен

пред 5 години
двајца приведени

Полицијата верува дека дисиденти од Новата ИРА ја поставиле бомбата во Лондондери

пред 5 години
полицијата изјави дека собирот поминал мирно

Уапсени 12 лица на протестите на „Жолтите елеци“ во Париз (ВИДЕО)

пред 5 години
Српската полиција уапси двајца припадници на КБС

Харадинај: Вакви случаи потсетуваат на режимот на Слободан Милошевиќ

пред 5 години
Акција на дебарската полиција

Запленети 20 килограми марихуана, приведени македонски и тројца албански државјани

пред 5 години
Нови протести на „жолтите елеци“

Полицијата во Париз приведе 85 луѓе

пред 6 години
возачот се дал во бегство

Кај гевгелиско Прдејци во товарно возило пронајдени 46 мигранти

пред 6 години