Ознака: тутунари
Македонија

Мицкоски на средба со тутунарите од прилепско: Увозот на тутун кој го договори Заев доведе до тоа сега тутунарите да не може да го продадат домашниот

пред 3 години
Економија

Заради Заев и лошите политики во земјоделството тутунот ќе остане неоткупен, егзистенцијата на илјадници семејства на конец

пред 3 години
Економија

Тутунарите обвинуваат за нови злоупотреби

пред 3 години
Економија

Тутунарите се оставени сами на себе, истекува рокот за откуп, а решение уште нема

пред 3 години
Македонија

Тутунарите на протест пред Владата: Сфативме дека откупот е игра!

пред 3 години
Економија

Мизеријата која ја живеат тутунарите е заради Зоран Заев

пред 3 години
Македонија

Антикорупциска одлучи: Нема нерегуларности при исплатата на субвенции на тутунарите

пред 5 години
Економија

Новиот закон за тутун се потпиша, а бројот на тутунари се намалува оти заминуваат во странство

пред 5 години