Ознака: трговија
Економија

Во март годинава пад во индустријата и трговијата, раст во градежништвото

пред 2 мес.
не се плаши од можните американски санкции

Ердоган: Турција нема да прекине да купува нафта од Иран

пред 10 мес.
Грчко-бугарски скандал

Во Солун уапсени 12 лица за трговија со бебиња – Бугарки си ја продавале рожбата за 25.000 евра!

пред 10 мес.
народната банка уште од 2014 ја разгледува оваа можност

Кина лансира сопствена криптовалута

пред 11 месец
Предупредување од Пекинг

Кина соодветно ќе одговори на новите американски царини

пред 11 месец
Откако ќе исчезнат сегашните пречки

Трамп му вети на Џонсон многу голем трговски договор по Брегзит

пред 11 месец
Македонија

ОЈО поднесе обвинение против 36-годишен скопјанец за трговија со марихуана и амфетамини

пред 12 мес.
Македонија

Младоженец купил невеста за 1.600 евра- ОЈО со обвинителен акт за трговија со дете

пред 12 мес.
со СВЕЧЕНа церемонија

Заев на отворањето на бензиската на „Лук оил“ – потребен е договор за слободна трговија со Русија

пред 12 мес.
третина од новите фирми се во трговијата

Најмногу нови фирми се отвориле во сектор трговија и поправка на возила

пред 1 година
уапсени 4 лица во приштина

Разбиен синџир на трговија со човечки органи

пред 1 година
акција во приватна клиника во приштина

Полицијата во Косово уапси четири лица поради трговија со органи

пред 1 година
изненадувачка одлука

САД го отфрлаат Договорот за трговија со оружје, Кремљ: Нема да тргнеме по стапките на Трамп

пред 1 година
спорот со името пречка за нивното досегашно учество

Грција се приклучи на иницијативата 16+1 за регионална трговија со Кина

пред 1 година
приведени се пет лица

Незаконска трговија со човечки органи во Приштина

пред 1 година
Ваш Став

Законот за пазари, ЗА или ПРОТИВ?

пред 2 години
Половина од прометот направен во Скопје

Над 10 милјарди евра се свртеле лани во трговијата во Македонија

пред 2 години