Ознака: театар
Македонија

Случајот „Феникс“ е театар за јавноста

пред 12 мес.
Македонија

Академик Драги Ѓоргиев глуми„Театар лево ќоше“: Како може да се дискутира за средновековните институции, а да не се спомене Охридската архиепископија?!

пред 2 години
Магазин

Се уште нема разрешница за  случајот Струмички театар кој стана синоним за партизација во културата

пред 3 години
Магазин

Висар Вишка: Театарот во Гостивар нема ниту греење ниту тоалети

пред 3 години
Магазин

Вечерва прва премиера во народниот театар „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

пред 4 години
секоја вечер бесплатни претстави

Утре почнува фестивалот на комедијата „Гола Месечина“

пред 5 години
54-то издание на Фестивалот

Заврши театарскиот фестивал „Војдан Чернодрински“

пред 5 години
културно скенирање на нацијата

Секој четврти Македонец никогаш не прочитал книга, а ретко кој чита и весник

пред 5 години
театарска сцена

МНТ со „Разговори во четири очи” ќе гостува во Русија

пред 6 години
театарска сцена

МНТ ја стартува новата сезона со „Еден месец на село”

пред 6 години
Магазин

Денови на театарот во Ресен

пред 6 години