Ознака: Тамара Тодевска
Магазин

Mедиумите во Софија тврдат: Taмара е Бугарка

пред 2 мес.
Магазин

Тамара ненајавена со шоу програма на Макфест (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Кирацовски: Тамара, гази напред

пред 1 година
Македонија

Заев за Тамара: Се случуваат пропусти (ВИДЕО)

пред 1 година
Македонија

Владата за химната на Тамара: Станува збор за ненамерна грешка

пред 1 година
Македонија

Тамара се извини од дното на душата што ги исфрли Гоце Делчев и Питу Гули од химната (ВИДЕО)

пред 1 година
Магазин

Tамара ќе пее на парадата на гордоста следната сабота (ФОТО)

пред 1 година
Магазин

Тамара горда на Вардар (ФОТО)

пред 1 година
Се чуствува како победник

Taмара задоволна: Како ни се редеа 12-тките си викавме „што направивме“

пред 1 година
Магазин

Би-би-си: Од импресивниот настап на Тамара светот дозна за новото име

пред 1 година
Магазин

Се огласи Тамара: Ден кој никогаш нема да го заборавам

пред 1 година
Најголем успех на македонската музика

Тамара осма: Албанија и Србија ни дадоа по 12 поени, Грција само еден

пред 1 година
Магазин

Одличен настап на Тамара во финалето на Евросонг (ВИДЕО)

пред 1 година
во финалната вечер на 64. Евровизија

Тамара Тодевска вечер ќе настапи осма во финалето на Евровизија

пред 1 година
и честита преку фејсбук

Заев за Тамара: Северна Македонија оди во финале (ФОТО)

пред 1 година
Магазин

Тамара Тодевска со песната „Proud“ вечер ќе настапи на Евровизија

пред 1 година
ќе има ли поддршка од иселениците

Македонската дијаспора во Албанија повикува да се гласа за Тамара

пред 1 година
очекуваат влез во финалето

Тамара задутре настапува во второто полуфинале (ВИДЕО)

пред 1 година
евровизија 2019

Tамара ја претстави „Горда“ (ВИДЕО)

пред 2 години
Магазин

Тамара на Евровизија ќе пее за Северна Македонија

пред 2 години