Ознака: сзо
Свет

СЗО: Рекордна смртност од ковид-19 во светски рамки

пред 2 недели
Свет

Тедрос: Пандемијата на коронавирус се разгорува

пред 3 недели
Свет

СЗО во следните две недели ќе донесе одлука за кинеските вакцини

пред 3 недели
извештај на сзо

Сиромашните земји да умрат, имаат добиено само 0.3 проценти од сите произведени вакцини

пред 4 недели
Свет

СЗО: Потврдите за вакцинирање се дискриминаторски

пред 4 недели
Свет

СЗО: „Искористени“ над 780 илјади вакцини во целиот свет

пред 4 недели
Свет

Тедрос: Некои земји сè уште немаат вакцини за најранливите групи, тоа е травестија

пред 1 месец
Свет

СЗО: Неприфатливо бавно темпо на вакцинација во Европа

пред 2 мес.
Свет

СЗО: Ковид-19 потекнува од животно, а не од лабораторија

пред 2 мес.
Свет

СЗО: Британскиот сој на корона е поопасен од обичниот

пред 2 мес.
Свет

СЗО призна: Вакцините не се распределуваат рамномерно,богатите имаат предност

пред 2 мес.
Свет

СЗО: Лилјакот од пазарот во Вухан ја однесе короната низ светот

пред 2 мес.
Македонија

СЗО со порака до македонските граѓани: Земете ја која вакцина и да ви се нуди

пред 2 мес.
Свет

СЗО: Kовид пасоши не треба да се користат за меѓународни патувања бидејќи вакцините не се лесно достапни на глобално ниво

пред 2 мес.
Свет

СЗО со ново предупредување: Ни оваа година нема да се ослободиме од вирусот!

пред 3 мес.
Свет

СЗО: Иако има пад на новозаболени лица ширум светот, не е време да се опуштиме пред пандемијата

пред 3 мес.
Македонија

Владата одобри набавка на вакцини одобрени од СЗО за употреба во итни случаи

пред 3 мес.
Свет

СЗО: Британскиот сој е пријавен во вкупно 94 земји, додека пак јужноафричкиот сој во 46

пред 3 мес.
Свет

СЗО: Во Вухан знаци на поширока првична епидемија имало уште во 2019 година

пред 3 мес.
Свет

СЗО: Не е избеган од лабораторија, причина за инфекцијата од коронавирусот е „скокање“ од животно врз човек

пред 3 мес.