Ознака: стево пендаровски
Македонија

Член на обезбедувањето на претседателот има корона, но Пендаровски нема да оди во изолација

пред 5 мес.
Регион

По Вулин, и Вучиќ побара од Пендаровски да не и се умилкува на Германија

пред 5 мес.
Македонија

Вулин му порача на Пендаровски: Него и во Македонија никој не го прашува, нека молчи на јазикот кој освен Србија никој не му го признава

пред 5 мес.
Македонија

Дали уставните судии ќе се охрабрат да расправаат за втората вонредна состојба на Пендаровски?

пред 6 мес.
Македонија

Пендаровски ја менува плочата: Ако цената е да не бидеме Македонци и јазикот што го зборувам, да не биде македонски јазик, тогаш не ни треба ЕУ

пред 6 мес.
Македонија

Двојните аршини на власта: Kога Грција блокираше тоа беше став на целата Унија, кога Бугарија уценува тоа е изолиран став

пред 6 мес.
Македонија

Наместо да ја продолжи, Пендаровски донесе одлука за нови 30 дена вонредна состојба

пред 6 мес.
Македонија

Пендаровски: Големи се шансите за нови 30 дена вонредна состојба

пред 6 мес.
Македонија

Пендаровски нема вонредната состојба да ја замени со кризна

пред 7 мес.
Македонија

Пендароски ги храбри граѓаните: Ве молам, не паѓајте со духот, сите заедно, ќе издржиме

пред 7 мес.
Македонија

Пендаровски: Владата сега е најодговорна, ни претстојат тешки денови

пред 7 мес.
Македонија

Претседателот Пендаровски прогласи вонредна состојба

пред 7 мес.
Македонија

Пендаровски денеска ќе прогласи вонредна состојба

пред 7 мес.
Македонија

Пендаровски: Се постигна конзензуз за одложување на изборите

пред 7 мес.
Македонија

Пендаровски: Нема потреба од кризна состојба

пред 7 мес.
Македонија

Како Пендаровски знае дека спласнува ентузијазмот на луѓето да гласаат?

пред 7 мес.
Македонија

Пендаровски: Само Заев нема никаков проблем да изговори „Северна Македонија“

пред 8 мес.
Македонија

Пендаровски искрен: На Албанците името Македонија не им значи ништо

пред 8 мес.
Македонија

Пендаровски: Преговорите со ЕУ не ни се потребни како политички трофеј

пред 9 мес.
Македонија

Пендаровски, Спасовски и Џафери на божиќен ручек кај г.г. Стефан

пред 10 мес.