Ознака: сопруга
уапсена е кога ги давала парите за услугата

Подмолен план на сопругата: Нудела 1.600 евра да го убијат сопругот, но и да изгледа како грабеж

пред 5 мес.
Убистовто со огнено оружје е многу ретко во Иран

Градоначалникот на Техеран осуден на смрт заради убиство на сопругата

пред 6 мес.
69 годишната хајген е исчезната од 31 октомври

Сопруга на норвешки тајкун најверојатно е мртва по лажно киднапирање

пред 7 мес.
ГИ ИСПЛАШИ ЛИ МЕТЛАТА НА ЗАЕВ?

Кирацовски објави – сестрата и баба му сами се повлекуваат од работните места

пред 9 мес.
Македонија

Се огласи и сопругата на Јанакиески: Загрозен му е животот

пред 11 месец
На вработувањата им нема крај

И сопругата на Зекир Рамчиловиќ вработена во МВР

пред 12 мес.
Со часови ја чекал за да ја убие

Познат идентитетот на македонскиот државјанин кој до смрт ја избоде својата сопруга

пред 1 година
Сопругата на Јанакиески на ФБ

Донесете го Груевски, а не заради него да лежат недолжни луѓе

пред 1 година