Ознака: соопштение
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: СДСМ стана портпарол на Вице и приватна фирма на Заеви

пред 2 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта денот го почнува со план како да украде, затоа економијата тоне, а Македонија е најкорумпирана и најсиромашна држава

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: За Филипче е важен пиар-от, а не колку вакцини има

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче тераа политичка агенда, поради доцнењето на мерките 10.000 нови заразени и 300 починати

пред 2 години
Економија

Срамно е СДСМ да се фали дека води грижа за граѓаните, поради нив над 55.000 граѓани останаа без парче леб

пред 2 години
Македонија

Спасовски е заштитник на криминалци, нарко-босовите од Грчец на слобода, тој молчи

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Заев сега го спрема Фрчкоски за уставен судија или за амбасадор во Белград?

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев не смее да продолжи да ја резили државата

пред 2 години
Македонија

Обвинителството смета дека некој му помогнал на Сашо Мијалков за бегството

пред 2 години
Македонија

Фирмата на братот на Љупчо Николовски направила раст на приходи за неверојатни 2100%, а 55 илјади лица во Македонија остана без работа

пред 2 години
Економија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев ветуваше 5% раст на економијата, а 2 години не може да мрднеме над 2.5%

пред 2 години
Соопштение на Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје

Чии бизнис интереси штити Шилегов со затворањето на езерото Треска?

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Македонија не е веледрогерија која оперира во Струмица, Заев е должен да обезбеди вакцини

пред 2 години
Македонија

Институт за историја на уметноста и археологија: Стопирање на сите активности за новиот концепт за основно образование

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: 100 дена Влада, сто дена дебакл во здравството

пред 2 години
Македонија

УКИМ: Обезвреднувањето на идеалите и на жртвите за посебна македонска држава би значело и поткопување на темелите на државата

пред 2 години
Македонија

Реакција на ИНИ: Со политички меморандуми не може цела една нација и историска наука да се квалификуваат како фалсификаторство

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Филипче од почетокот на епидемијата покажа и докажа само едно – дека е неспособен и не знае да се справи со кризата

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Неспособноста на Филипче води кон се поголем број на новозаболени и се повеќе починати лица

пред 2 години
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Комисијата за заразни болести, од почеток ја води погрешно работата, без план и стратегија, само да се задоволат апетитите на власта

пред 2 години