Ознака: собрание
Македонија

По стапките на Талат-Арбер ем тепа, ем други се виновни!

пред 1 нед.
Македонија

Државен завод за ревизија: Собранието нема имотен лист со право на користење на земјиштето и на објектот

пред 1 месец
Македонија

Џафери ги надмина сите граници: „Притворени“ пратеници, хаос во Собрание

пред 1 месец
Македонија

Николоски: Власта бега од собраниската блокада со незакажување седници, се надевам на разум за лидерска средба и договор за предвремени избори

пред 2 мес.
Македонија

Kовачевски нема ништо против Џафери да се води постапка во Собрание

пред 2 мес.
Македонија

Мисајловски: Ќе останеме активни во Собранието, ќе ги спречуваме законите за полнење на нивните сопствени џебови

пред 2 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата одлучија: Од утре активна блокада на Собранието

пред 2 мес.
Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ најави активна блокада на Собранието

пред 2 мес.
Македонија

Избрани нови членови на МАНУ: Драги Ѓоргиев од комисијата за историски прашања со Бугарија стана редовен член

пред 3 мес.
Македонија

По приведувањето на Борисов: Тензии во Народното собрание до раб на тепачка

пред 4 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и ДУИ го блокираат и девалвираат Собранието

пред 4 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ бара во Собрание да се донесе Декларација за Украина

пред 4 мес.
став на вмро-дпмне

Со 90 пратеници на долг рок се крати на трошоци и се добиваат повеќе средства за инвестиции

пред 5 мес.
Македонија

Кој ќе биде одговорот на власта на предлогот на Мицкоски за намалување на бројот на пратеници на 90

пред 5 мес.
Македонија

Николоски избран за потпретседател на Европската народна партија во ПС на Советот на Европа

пред 5 мес.
Македонија

Со или без консензус?!: Димитров побара секое евентуално решение на спорот со Бугарија да добие собраниска виза

пред 7 мес.
Македонија

Силјановска: Срцата на Талат и Кастриот како метрономи-Телепатски биеле за срам на демократијата!

пред 8 мес.
Македонија

Почна собраниската седница за гласање недоверба на Владата: Пратеникот на Беса, Скедер Реџепи никаде го нема!?

пред 8 мес.
Македонија

Пренџов: Заев продолжува со праксата на притисоци врз пратениците за да не гласаат за недоверба на владата

пред 8 мес.
Македонија

Веќе нема бегање: Во четврток се гласа недоверба на владата на Заев

пред 8 мес.