Ознака: Сириза
Регион

Партијата на Ципрас нуди економски мерки за заздравување на грчката економија

пред 3 мес.
Регион

СИРИЗА е против одлуката на владата за признавање на Гуаидо за претседател на Венецуела

пред 12 мес.
Регион

На еден месец пред изборите анкетите покажуваат водство на Нова демократија пред СИРИЗА

пред 1 година
НЕ ПРОПУШТИ ДА МУ ИСПРАТИ ПОРАКА НА ЦИПРАС

Каменос:Сириза се самоуби во Преспа

пред 1 година
гласање во грчкиот парламент - власта обезбеди 153 гласа

СИРИЗА и Ципрас преживеаја уште едно гласање за доверба

пред 1 година
ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР ГО СОБИРА ДАНОКОТ

Сириза пред колапс во северна Грција, а избришан и Панос Каменос

пред 1 година
според грчки катимерини

Мицотакис одбива дуел со премиерот Ципрас пред изборите во Европскиот парламент

пред 1 година
Регион

Ципрас сирурно губи: Нова демократија со сигурна предност пред СИРИЗА

пред 1 година
слабо стојат во анкетите

СИРИЗА се ребрендира во обид да избегне катастрофален пораз од Мицотакис

пред 1 година
ГОРЧЛИВИ ПРЕСПАНСКИ ПЛОДОВИ ЗА ВЛАДЕЈАЧКАТА ПАРТИЈА

Сириза срозана во северна Грција

пред 1 година
испратија писмо до спикерот на грчкиот парламент

Гласовите на шестемина „независни“ пратеници да се бројат како дел од СИРИЗА

пред 1 година
Почнува расправата за доверба на грчката влада

Ципрас ќе преживее, а со тоа и Договорот од Преспа?

пред 1 година
Ципрас со голем собир во Солун

Грчката „Македонија“ ќе каже „Да” на демократијата

пред 2 години
ПОВТОРНО ВРИЕ ВО ГРЧКИОТ ЈАВЕН СЕРВИС

Ципрас ги разреши директорите во ЕРТ, не играле по ноти

пред 2 години
СЕ НАЈАВУВААТ НОВИ ПРОТЕСТИ

Солун се крева на 28 октомври против Преспанскиот договор

пред 2 години
став на сириза

Преспанскиот договор е стратешки пораз на национализмот

пред 2 години
ВИЗАНТИСКИ ИГРИ ВО АТИНА

Каменос демантира телефонски раговор со Ципрас за планот „Б“ за Македонија, го местеле од Сириза

пред 2 години