Ознака: серена вилијамс
Спорт

Затегната до совршенство: Серена Вилијамс го покажа згодното тело (ФОТО)

пред 1 месец
ништо од дербито на ус опен

Серена ја победи Шарапова 19. пат по ред

пред 2 мес.
дерби на стартот од шампионатот

Серена против Шарапова во првото коло на УС Опен

пред 2 мес.
после само четири гемови

Серена во солзи го предаде финалето на Мастерсот во Канада

пред 2 мес.
Спорт

За првпат во историјата: Ролан Гарос нема да и забрани Серена да се облекува „шарено“

пред 5 мес.
Освојувачката на 23 Гренд слем титули

Серена Вилијамс се повлече од Рим поради повредено колено

пред 5 мес.
на стартот на турнирот во мелбурн

Новак и Серена Вилијамс без проблеми до триумф на Австралија Опен

пред 9 мес.
МЕЧ ЗА ПАМЕТЕЊЕ

Федерер ја победи Серена Вилијамс

пред 10 мес.
Серена во конфликт со главниот судија

Осака е првата Јапонка која го освои „УС Опен“

пред 1 година