Ознака: самит
Економија

Деветти Самит на Македонија 2025

пред 2 мес.
Македонија

Заев: Треба да ја зграпчиме оваа шанса и да ја искористиме за доброто на сите граѓани

пред 2 мес.
Регион

Мора да се согласувате, не заборавајте го тоа, затоа што е многу важно, им порача Меркел на Заев и Борисов

пред 2 мес.
Македонија

Заев од Софија: Отвораме ново поглавје во развојот на регионот

пред 2 мес.
Македонија

Заев и Борисов ќе претседаваат со Самитот за Западен Балкан на Берлинскиот процес

пред 2 мес.
Македонија

Самит за Западен Балкан во рамки на Берлинскиот процес денеска во Софија

пред 2 мес.
Македонија

Премиерот Зоран Заев в четврток ќе учествува на панел дискусија на петтиот „Thessaloniki Summit 2020″

пред 3 мес.
Регион

Рама: Ќе одам на Самитот во Лондон и ќе побарам финансиска и техничка помош

пред 1 година
Економија

Анѓушев: Очекувам во 2019 година економските параметри да бидат најголеми во последните 15 години 

пред 1 година
Интензивна програма на самитот во Биариц

Лидерите на Г7 се фокусираат на стартешката и безбедносна агенда

пред 1 година
Став на претседателот на Европскиот совет

Туск: Нема да преговарам за Брегзит без договор

пред 1 година
Порака на францускиот претседател по отворањето на самитот на Г7

Макрон: Сакам овој Г7 да биде корисен

пред 1 година
Пред самитот во Франција

Голема поделеност меѓу лидерите на Г-7

пред 1 година
Макрон викендов домаќин на групата седум најразвиени земји во светот

Несогласувањата во Г-7 стануваат се повидливи

пред 1 година
Европски самит на слободни зони во Скопје

Анѓушев: Зоните направија голем исчекор во развојот на нашата економија

пред 2 години
Економија

Самит на европски слободни економски зони во Скопје

пред 2 години
ВО БЕРЛИН ИМАЛО ДИПЛОМАТСКИ ИГРИ ЗАД СЦЕНАТА

Меркел сакала да го награди Заев, Макрон го истурил бокалот со ладна вода

пред 2 години
антонио гутереш со порака до двајцата лидери

Генералниот секретар на ОН ја поздрави средбата меѓу Путин и Ким

пред 2 години
Економија

Арсовска: Во 2019 нашиот фокус на 16+1 е во трансфер на знаења и технологии 

пред 2 години
Учество на 50 шефови на држави или влади

Прв самит на земјите од ЕУ и Арапската лига

пред 2 години