Ознака: руски комичари
Македонија

Руските пранкери повторно за Заев: Ниту еден друг политичар не успеавме да лажеме на таков начин една година

пред 4 години
Регион

Чини 35 долари: Руските комичари имаат издадено и книга за сите измамени политичари (ФОТО)

пред 4 години
и на косовскиот премиер му се јавил „порошенко“

Руските комичари го измамиле и Харадинај: Го натерале да даде поддршка на измислена личност (ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Амбасадорката на Украина: Не знаевме за комуникацијата на Заев со руските пранкери (ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Заев: Пријателството со Русија останува (ВИДЕО)

пред 4 години
зад разговорите не стоела Русија

Заев ќе се види со рускиот амбасадор, но средбата не била поради измамата од комичарите

пред 4 години
велат дека добро се забавувале со заев

Руските комичари: Ова ни е првпат „жртвата“ да не сфати кои сме (ВИДЕО)

пред 4 години
во интервју за „република“

Рускиот комичар тврди: Заев се преправа дека е паметен политичар

пред 4 години
дури завчера видел дека е измамен

Заев им се јавувал на руските комичари, а им праќал и слики од Меркел (ВИДЕО)

пред 4 години
Македонија

Се јави рускиот комичар: Заев нема потреба да ја подобрува комуникацијата туку мозокот

пред 4 години
прес конференција на премиерот за руските комичари

Заев: Aко сум издал државна тајна ќе понесам одговорност (ВИДЕО)

пред 4 години
од Владата се уште без коментар

Заев на руски комичари им го дава бројот на Вес Мичел и со „Порошенко“ се договара како да го реши проблемот со МПЦ

пред 4 години