Ознака: Роџер Федерер
Спорт

Ноле не го споменува: Според Федерер, Надал може да биде најдобар тенисер на сите времиња

пред 3 мес.
популарниот рафа прифатил, се чека на роџер

Надал и Федерер ќе играат пред 80.000 навивачи на стадионот на Реал Мадрид

пред 5 мес.
Спорт

Федерер по елиминацијата на УС опен: Сега сум вознемирен, но сè ќе биде добро

пред 6 мес.
шпанецот ќе се обиде да освои рекорден 35-ти Мастерс оваа недела во Монтреал

Надал објаснува зошто не е опседнат со Гренд слем рекордот на Федерер

пред 7 мес.
поради повреда на десната нога

Федерер се повлече од Мастерсот во Рим

пред 9 мес.
Тениско „Ел Класико" во полуфиналето на Индијан Велс

Федерер не може да изгуби сет, на повидок нов спектакл со Надал

пред 11 месец
Спорт

Му нема рамен: Федерер го освои стоттиот трофеј на турнирите

пред 12 мес.
србинот нема намера да застане

Ѓоковиќ: Верувам во себе, можно е да го стигнам и рекордот на Федерер

пред 1 година
МЕЧ ЗА ПАМЕТЕЊЕ

Федерер ја победи Серена Вилијамс

пред 1 година