Ознака: резолуција
Македонија

МКД: МНР ја поздрави Резолуцијата на ЕП со амандманите за кои експертите велат дека се идентитетски и историски ревизии!

пред 2 мес.
Регион

Дали официјална Софија го враќа во игра само Договорот за добрососедство?

пред 2 мес.
Македонија

Џафери: Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ на дневен ред најверојатно на наредната седница

пред 12 мес.
Македонија

Премиерот Заев се проституира и со Уставот и со Резолуцијата

пред 12 мес.
Македонија

Премиерот Заев потврди: Резолуцијата неприфатлива без уставното име на државата

пред 12 мес.
Македонија

Плусинфо: СДСМ ретерира за Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ, мора да стои „Република Северна Македонија“

пред 12 мес.
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ја достави до Собранието најавената Резолуција, на потег Талат Џафери

пред 12 мес.
Македонија

Од утре Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ во собраниска процедура-Консензусот е долг кон граѓаните

пред 12 мес.
Македонија

Муцунски: Донесувањето на Резолуцијата е во прилог на европската перспектива и зацврстување на држа вниот и национален суверенитет

пред 12 мес.
Македонија

Османи: Се плашам дека од државна со ваква резолуција да преминеме во етничка позиција

пред 12 мес.
Македонија

Еве што содржи Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ

пред 1 година
Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи резолуција до Собранието за македонските црвени линии во преговорите со Бугарија

пред 1 година
Македонија

Македонија нема надлежност да се откажува од македонското малцинство во Бугарија

пред 2 години
Регион

Тачи: Резолуцијата ги нарекува со вистинско име, геноцид и злосторства на Србија на Косово

пред 3 години
за прекин на вонредната состојба на границата со мексико

Трамп стави вето на резолуција на Конгресот

пред 3 години