Ознака: ребаланс
Втор ден расправа за ребалансот на Буџетот за 2019 година

Зошто министерката Ангеловска не е присутна за да го брани ребалансот, праша опозицијата

пред 9 мес.
Економија

Втор ден расправа за ребалансот на Буџетот за 2019 година

пред 9 мес.
реакции за ребалансот на Буџетот

За СДСМ парите одат кај граѓаните, за ВМРО ДПМНЕ парите одат кај врхушката на СДСМ

пред 9 мес.
ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА НА СДСМ

Лазаревска: За нов колекторски систем во Охридско 183 милиони денари

пред 9 мес.
буџетот ВЛЕГУВА ВО СОБРАНИСКА ПРОЦЕДУРА

СДСМ: Со ребалансот ќе се субвенционираат покачувања на платите

пред 10 мес.
Економија

Ребалансот на буџетот во Собранието од следната недела

пред 10 мес.
Премиерот за критиките за ребалансот

Заев: Веруваме дека со намалувањето на капиталните инвестиции правиме одлична релокација

пред 10 мес.
Критики од опозицијата за ребалансот на буџетот

ВМРО-ДПМНЕ: Власта дава 650 илјади евра за патни трошоци на функционери, а не дава за операции во странство

пред 10 мес.
Економија

Левица: Ребалансот на буџетот уште една алатка во трансакциите помеѓу капиталот и Власта!

пред 10 мес.
Економија

Јанушев: Со мерките на Заев се удира шамар на сите оние кои работеле чесно

пред 10 мес.
Економија

Реакции за Ребалансот на Буџетот: Критики за капиталните расходи и новите мерки

пред 10 мес.
Реакција на опозицијата по усвојувањето на ребалансот на буџетот

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Ангеловска треба да водат држава, а не фабрика за ајвар или агенција за интернет трговија

пред 10 мес.
Прес-конференција на премиерот и министерката за финансии

ВО ЖИВО: Зоран Заев и министерката Нина Ангеловска за ребаланс на Буџетот 2019

пред 10 мес.
Економија

Заев: Ребалансот е во финална фаза, ќе даде поддршка на капитални проекти и повисоки плати

пред 10 мес.
Економија

Заев најави економски мерки за супституирање раст на нето платите

пред 10 мес.
ќе има мерки за покачување на платите во државата

Ребалансот на буџетот следната недела на владина седница

пред 10 мес.
Економија

Тевдовски: Приходите во Буџетот согласно планираното, се реализираат сите расходи

пред 1 година
нема конкретен одговор дали ќе има ребаланс на буџет

Наспроти катастрофалната реализација на капиталните инвестиции, Тевдовски е убеден дека има подобрување

пред 1 година
Од опозицијата обвинија дека оваа Влада работи неодговорно и несериозно

Собранието го донесе ребалансот на Буџетот за 2018 година

пред 2 години
Согласно деловникот, расправата во Комисијата треба да заврши денеска

Трет ден комисиска расправа за ребалансот на Буџетот

пред 2 години