Ознака: разрешување
СИТЕ ТРЕБА ДА ГЛАСААТ

На седницата за Катица Јанева од 11 јавни обвнители присутни осум

пред 5 мес.
Македонија

Мицевски: Власта ја спаси осомничената Катица Јанева од разрешување

пред 6 мес.
Испитување на пулсот во Собранието

Власта денеска одби да гласа за разрешување на Катица Јанева

пред 6 мес.
Одлуката оди на пленарна седница

Собраниската комисија едногласно одлучи да се разреши Катица Јанева

пред 6 мес.
Собраниска комисија

Исклучени камери во салата, а пратениците без мобилни – седница за разрешување на Јанева

пред 6 мес.
Македонија

Џафери му го предаде извештајот со докази за „Рекет“ на Димовски

пред 6 мес.
Извештајот за разрешување во собраниска процедура

Пратениците ќе ја разрешуваат Јанева

пред 6 мес.
одлуката е последица на последните слаби резултати

ФК Шкендија го разреши стручниот штаб и тренерот Ќатип Османи

пред 6 мес.
По празничната пауза

Советот на јавни обвинители едногласен – Исполнети условите за разрешување на Катица Јанева

пред 6 мес.
Почнува постапката за разрешување на Катица Јанева

Бајпасирање на СЈО, „законско мртвороденче“ или консезуален закон за ЈО?!

пред 6 мес.
заврши собраниската седница

Со 64 гласа „за” Собранието ги разреши Тевдовски, Фазлиу и Лика

пред 8 мес.
Македонија

Сугарески не го плаши метлата: Искрено не очекувам да бидам сменет

пред 10 мес.