Ознака: разговори
вашинготн да го промени ставот

Северна Кореја ги прекина разговорите со САД за нуклеарното вооружување

пред 4 мес.
Македонија

Правда: Засега нема закажано нова средба за законот за ЈО

пред 4 мес.
Нова средба во Правда

Продолжуваат разговорите меѓу власта и опозицијата за законот за Јавно обвинителство

пред 6 мес.
ВЖЕШТЕНИ ЛИНИИ

Кој му се јави телефонски на Мицотакис, и што си рекле со Трамп?

пред 7 мес.
допатуваа и од опозицијата

Претставници на Мадуро на разговори во Осло за излез од кризата во Венецуела

пред 8 мес.
разговори за состојбата во венецуела

Лавров и Помпео следната недела на состанок во Финска

пред 9 мес.
Разговорите завршија без успех

Нема договор за новиот статус на СЈО

пред 10 мес.
Дијалог меѓу власта и опозицијата

Почнуваат разговорите за иднината на СЈО

пред 10 мес.
еу подготвена да даде дополнителни гаранции

ЕУ и Велика Британија утре ги продолжуваат разговорите за Брегзит

пред 11 месец
во клубот на пратеници

Заев и Ахмети утре на средба за претседателски кандидат

пред 11 месец