Ознака: Радоје Звицер
Македонија

Звицер, Вукотиќ, Волина,Пекер: МВР не побара поништување на пасошите на балканските нарко босови на кои им даде македонски пасош

пред 1 месец
Регион

Веља невоља се жалел дека „Македонецот“ Звицер малку го плаќа

пред 3 мес.
Регион

„Македонецот“ Звицер избегал со авионот на Ѓукановиќ (ФОТО)

пред 3 мес.
Регион

Веља невоља му крадел од кокаинот на „Македонецот“ Звицер (ФОТО)

пред 4 мес.
Регион

Звицер стана тајкун во Јужна Америка

пред 4 мес.
Регион

Веља невоља бил на мекици кај Звицер

пред 4 мес.
Регион

Најдоа нова рута: Кавачкиот клан сега дрогата ја шверцува преку Албанија и Косово

пред 5 мес.
Регион

Водачот на Кавачкиот клан со македонски пасош пред апсење

пред 5 мес.
Регион

Како во серијата „Наркос“: Водачот на Кавачкиот клан се крие во Бразил и Доминикана со македонски пасош, го чуваат картели

пред 6 мес.
Регион

Веља го викал Звицер „шефе“

пред 7 мес.
Регион

Картелот „Меделин“ сега е обезбедување на „Македонецот“ Звицер

пред 7 мес.
Регион

Луѓе на Ескобар го кријат Звицер

пред 7 мес.
Регион

Звицер е во Јужна Америка со македонски пасош?

пред 7 мес.
мицкоски ги предвиде пресудите

За давањето пасоши на криминалци ќе има минимални и условни казни

пред 7 мес.
Регион

Водачот на Кавачкиот Клан Звицер е лоциран

пред 7 мес.
Македонија

Вулин: Се додека Звицер е на слобода има опасност за Вучиќ

пред 7 мес.
Регион

Звицер преку Албанија со помош на луѓето на Мило дошол во Јужна Америка?

пред 8 мес.
Регион

Легален пасош на туѓ идентитет: Водачите на Кавачкиот клан добивале патни исправи по македонско сценарио

пред 8 мес.
Повеќе од половина милион евра чинело убиството на звицер

Атентаторот со македонски пасош добил 600.000 евра?

пред 8 мес.
Регион

Св.Јован ги спои: Веља невоља бил на слава кај Звицер

пред 8 мес.