Ознака: протокол
Македонија

Протоколот по кој гласаа пратениците со скафандер не се однесува на позитивни на корона вирусот

пред 3 недели
Економија

Ако имаме сала за 500 гости можеме да направиме веселба со 250 гости, велат угостителите

пред 2 мес.
Македонија

Матичните лекари добија протокол за лекување со Ивермектин

пред 4 мес.
Македонија

Претседателот Пендаровски нема добиено ни анекс, ни протокол-Нема потреба од дополнителен анекс со Бугарија

пред 4 мес.
Македонија

Анекс или протокол-сеедно: Наместо од Заев, од Каракачанов дознаваме дека Бугарија има нови услови

пред 4 мес.
Македонија

Османи призна: Тоа беше само еден миг без маски заради фотографија, но да, погрешивме

пред 4 мес.
Економија

Сместувачките угостителски објекти и хотелите од понеделник работат по специјални протоколи

пред 11 мес.
СПОРЕДБИ СО ЦРНА ГОРА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРАВАТ, ОБЈАСНУВА собранискиот СПИКЕР

Џафери тврди дека ратификување на протокол за НАТО со одложено дејство не може да има

пред 1 година
членството на македонија најверојатно ќе се пролонгира за неколку месеци

„Календарско поместување“ е терминот што НАТО почна да го користи ако во декември не добиеме покана за прием

пред 2 години
наскоро ќе почне да функционира

Потпишани протоколите за „One stop shop“ на преминот Табановце-Прешево

пред 2 години
Македонија

Протоколот за НАТО ратификуван во Комитетот за надворешни работи на Сенатот на САД

пред 2 години
дали е проблем само сенката на фетула ѓулен?

Шекеринска потврди – не е сигурно дека Турција ќе го ратификува Протоколот со НАТО

пред 2 години
Македонија

Дали 7 октомври лета во балонот на „Илинденска Македонија“?!

пред 2 години
Македонија

И Словачка денеска го ратификува Протоколот за НАТО

пред 2 години
вицепремиерката и министерка за одбрана во Вашингтон

Шекеринска бара поддршка за што побрза ратификација на Протоколот за во НАТО

пред 2 години
ПРЕМИНАТА И ПОСЛЕДНАТА ПРЕЧКА

Грција го завери Протоколот со НАТО со 153 гласа, од утре сме „Република Северна Македонија“

пред 2 години
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ОСМАНИ ОД ВАШИНГТОН

Конгресот на САД се подготвува да го ратификува Протоколот со НАТО

пред 2 години
ОДГОВОР ОД АЛИЈАНСАТА ЗА ПРЕСИНГ ТВ

Протoколот со НАТО потпишан со „Република Северна Македонија“

пред 2 години
ДЕБАТА ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Каменос бара 180 гласови за Протоколот со НАТО

пред 2 години
Честитка од претседателот на Косово

Тачи: Протоколот за Македонија во НАТО носи мир, стабилност и безбедност во регионот

пред 2 години